JAK DBAĆ O PIELUSZKI WIELORAZOWE

Pieluszkowe SPA

Otulacze wełniane są bardzo delikatne, dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Przed pierwszym użyciem otulacza wełnianego, musisz również pamiętać aby poddać go dwóm zabiegom: octowaniu i lanolinowaniu.

Pranie otulaczy wełnianych

Wełnę pierzemy tylko ręcznie, w letniej wodzie. Właściwie, jak włożymy rękę do wody, ma być ona dla nas nie zimna ani nie ciepla. Po prostu neutralna. Dodajemy oczywiscie płyn do prania wełny. Wkładamy otulacz i zostawiamy go na trochę. Następnie lekko ugniatamy (nie szorujemy, nie wykręcamy, gdyż wtedy wełna może się sfilcować! Płuczemy w czystej wodzie, owijamy w ręcznik i delikatnie wyciskamy. Suszymy na płasko, aby uniknąć nadmiernego rozciągania się gumek, pod wpływem ciężaru mokrej wełny.

Otulacze pierzemy bardzo rzadko (no chyba, że dostaną tzw. “dwójką” to oczywiste jest, że zapieramy od razu), wełna ma właściwości antybakteryjne, nie rozwijają się w niej bakterie ani drobnoustroje, tak więc na co dzień je po prostu wietrzymy.

Octowanie

Nowa wełna ma do siebie to, ze czasem moze po prostu farbować. Dlatego jak juz bedziesz miec nowiutki otulacz w rękach, zrób mu taką kurację, aby utrwalić ten kolor. Do 1 litra wody (letniej) dodaj pół szklanki zwykłego octu i zanurz w nim otulacz na 15-30 minut. Następnie wypłucz i wypierz ręcznie w płynie do wełny.

Lanolinowanie

Kurację lanolinową robimy zawsze nowej wełnie oraz wtedy, gdy otulacz zaczyna znowu wsiąkać wodę (średnio 1x w miesiącu). 

Potrzebujesz:

  • 1 łyżeczka lanoliny bezwodnej
  • 1 łyżeczka płatków mydlanych/ szarego mydła/ mydła w płynie lub płynu do naczyń
  • 200ml wrzątku
  • 800ml zimnej wody
  • litrowy słoik

Płatki mydlane oraz lanolinę dokładnie rozpuścić we wrzątku, dolać zimnej wody, zanurzyć w roztworze otulacz i odstawić na 5h lub po prostu na całą noc. Może pojawić się “korzuszek” na otulaczu, który wystarczy wypłukać, a następnie odcisnąć otulacz w ręcznik i pozostawić do wyschnięcia.

OTULACZE WEŁNIANE 100%

Nasze otulacze

Kolekcja morze

Kolekcja meksyk

kolekcja Wulkan

Kolekcja kosmos

Kolekcja Lapidarium

Kolekcja góry

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Dołącz do naszego newslettera i dowiedz się pierwsza o nowych produktach, wzorach i promocjach w naszym sklepie.